WIADOMOŚCI

Sołtysi obradowali

A A A

23.02.2017

  

17 lutego br. w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Dobromierz odbyła się pierwsza w tym roku narada sołtysów, zorganizowana przez wójta Jerzego Ulbina. W naradzie po raz pierwszy uczestniczył nowy sołtys sołectwa Szymanów, pani Elwira Kirklo-Rusek.

Po przekazaniu decyzji podatkowych, przystąpiono do dyskusji na temat tegorocznych imprez plenerowych.

Kontynuowana będzie dotychczasowa formuła festynów sołeckich, w organizację których każdorazowo zaangażowany będzie GOKSiR Dobromierz, radni, sołtysi, rady sołeckie, miejscowe stowarzyszenia i organizacje społeczne. Gospodarzem tegorocznych Dożynek Gminnych, które odbędą się 26 sierpnia będzie sołectwo Roztoka. Terminy pozostałych imprez sołeckich przedstawimy w najbliższym czasie.

Ponadto, podczas narady, wójt Jerzy Ulbin zachęcał kolejne sołectwa do przystąpienia do programu ,,Odnowa Dolnośląskiej Wsi”, co wiąże się z dodatkowymi punktami przy rozpatrywaniu wniosków o uzyskanie środków pozabudżetowych. Poinformował również o planach i pracach trwających nad Miejscowymi Planami Zagospodarowania Przestrzennego. W związku z pojawieniem się w sąsiadujących powiatach przypadków drobiu zarażonego wirusem HPAI, wójt zwrócił uwagę na prowadzenie prewencyjnej walki z ptasią grypą.

 

   

   

   

   

   

 
  

do góry  |