WIADOMOŚCI

Złoty Krzyż Zasługi dla Prałata

A A A

20.02.2017

  

W ubiegłą niedzielę Parafia św. Michała Archanioła w Dobromierzu obchodziła uroczystości odznaczenia Księdza Prałata Wenancjusza Roga Złotym Krzyżem Zasługi przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, Andrzeja Dudę.

Odznaczenie zostało wręczone księdzu Prałatowi przez Wicewojewodę Dolnośląskiego Kamila Krzysztofa Zielińskiego, po Mszy Świętej sprawowanej przez Jego Ekscelencję Biskupa Ignacego Deca.

W uroczystości udział wzięli wójt Jerzy Ulbin, radni i sołtysi, przedstawiciele duchowieństwa, instytucji pozarządowych oraz licznie zgromadzeni parafianie.

Ks. Wenancjusz Róg otrzymał oznaczenie nie tylko za wieloletnią posługę kapłańską, ale również za działalność społeczną i służbę ludziom.

Po otrzymaniu świeceń ks. Wenancjusz Róg naukę kontynuował na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, gdzie studiował teologię moralną. Po studiach pracował w parafiach w Pieszycach i Piławie Górnej. W latach 1962-65 pełnił funkcję ojca duchownego w Arcybiskupim Seminarium Duchownym we Wrocławiu. Od 1965 r. był proboszczem Parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w Wałbrzychu, gdzie spędził 40 lat. Obecnie ks. Róg jest rezydentem w Dobromierzu. W ciągu 62 lat kapłaństwa pracował w wielu miejscach wychowując kolejne pokolenia.

Odznaczony ksiądz emeryt nie krył wzruszenia i podziękował wszystkim zgromadzonym za obecność i życzenia.

 

   

   

   

   

   

   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
  
   
 
   
 
   

   
 
   

   
  
   
 
   
 
   

   
 

 

do góry  |