WIADOMOŚCI

WOŚP w Roztoce

A A A

17.01.2017

  

15 stycznia br. w Roztoce po raz kolejny zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Tegoroczną zbiórkę przeprowadzono dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom.

Sztab utworzony przez Zespół Szkół im. Henryka Sienkiewicza w Roztoce pod przewodnictwem Justyny Wojtowicz przygotował wiele atrakcji w miejscowej świetlicy wiejskiej.

Pierwszym punktem programu było przedstawienie teatralne pt. „Kopciuszek” w wykonaniu uczniów klasy II Szkoły Podstawowej w Roztoce. Następnie uczeń klasy VI Kornel Skowron zagrał na keyboardzie wiązankę przebojów z lat 80-tych, zaś gimnazjalistka Martyna Dziura zaśpiewała piosenkę „Dmuchawce, latawce, wiatr”.

Sekcja karate z gminy Dobromierz przygotowała pokazowy trening. Następnie zaprezentowały się dzieci z Małego Przedszkola w Dobromierzu oraz dzieci z zerówki w Roztoce. Na koniec wystąpił zespół taneczny „Fire Dance” z Gniewkowa.

Podczas imprezy uczniowie gimnazjum dali pokaz doświadczeń i eksperymentów w „Laboratorium młodego przyrodnika”. W sali gimnastycznej Zespołu Szkół rozegrano turniej piłki siatkowej, zaś przed świetlicą strażacy z OSP w Roztoce uczyli podstawowych zasad udzielania pierwszej pomocy. Tradycyjnie uruchomiono na ten dzień kawiarenkę z pysznymi domowymi wypiekami, przygotowanymi przez rodziców.

Jak zawsze dużo emocji wzbudziła aukcja. Wśród licytowanych przedmiotów znalazły się gadżety WOŚP (koszulki, kalendarze, kubki, plakaty, płyty) oraz karnety – do salonu piękności, na jazdę konną, siłownię oraz lekcje języka angielskiego.

25. finał WOŚP po raz kolejny zakończył się sukcesem. Na konto fundacji Jurka Owsiaka wpłynęło z Roztoki 8467,72 zł.

 

 

 

do góry  |