WIADOMOŚCI

Świąteczne kolędowanie za nami

A A A

10.01.2017

  

Za nami kolejna VI już edycja Koncertu Kolęd, organizowana w naszej gminie wspólnie przez proboszcza Parafii w Dobromierzu ks. Andrzeja Walerowskiego, wójta Jerzego Ulbina oraz Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji.

W sobotę, 7 stycznia w Kościele pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Dobromierzu, nie tylko mieszkańcy naszej gminy mieli możliwość wysłuchania przepięknych polskich kolęd, pastorałek i utworów świątecznych w wykonaniu kapeli góralskiej Trebunie Tutki. Gościem specjalnym koncertu był Biskup Świdnicki Ignacy Dec, który od kilku lat chętnie uczestniczy w tym uroczystym wydarzeniu oraz prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej.

Trebunie Tutki to zespół, który jest ambasadorem Podhala i polskiej kultury na festiwalach w całej Europie, Azji i Ameryce Północnej, m.in. Wystawach Światowych EXPO w Portugalii i Japonii. Jego rozpoznawalny w Europie styl ukształtowały z jednej strony muzyczne tradycje rodzinne i zamiłowanie do góralszczyzny, z drugiej nowatorstwo  i awangardowe  podejście do swojego dziedzictwa. Umiłowanie tradycji i wierność góralszczyźnie nie ogranicza twórczości zespołu. Opierając się na tradycyjnym instrumentarium, skali góralskiej, budowie muzycznej i charakterze wykonania, tworzy Nową Muzykę Góralską, rozwija i wzbogaca rdzenną muzykę o nowe melodie, współczesne teksty i awangardowe aranżacje. 

   

 

 

do góry  |