WIADOMOŚCI

Dolnośląski Finał Biegów Przełajowych

A A A

27.09.2016

  

Roztoka, Gmina Dobromierz, 22 września 2016 roku stała się na ten jeden dzień centrum biegowej aktywności województwa dolnośląskiego. Wszystko za sprawą rozgrywanych tu Dolnośląskich Finałów Biegów Przełajowych, które na starcie zgromadziły blisko 500 zawodniczek i zawodników z całego województwa.

Zawody odbywały się w 14 różnych kategoriach wiekowych. Począwszy od 9-latków, którzy do pokonania mieli 400 metrów, po 20-latków, rywalizujących z weteranami biegów przełajowych na trasie o długości 3000 metrów. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie zaangażowanie wielu osób, które pracują z młodzieżą na co dzień. Krzewiciele kultury fizycznej z Jeleniej Góry, Zgorzelca, Kamiennej Góry, Środy Śląskiej, Bolkowa, Trzebnicy, Raszówka, Oławy, Lwówka Śląskiego, Radwanic, Świdnicy, Lubina, Bieniowic, Kłodzka, Gaworzyc, Dobromierza i Roztoki to im należą się brawa za zaangażowanie oraz wysoki poziom sportowy swoich podopiecznych.

Nie sposób w tym miejscu nie wspomnieć o drugiej stronie medalu, tej organizacyjnej. Tak duże przedsięwzięcie, jakim były finały, wymagało mobilizacji wszystkich zainteresowanych, bo lista prac jakie należało wykonać przez rok przygotowań, była ogromna, a ich koszty równie imponujące. Dość powiedzieć, że w wyniku całego procesu wyremontowana została droga, po której biega wielu mieszkańców Gminy Dobromierz, a szkoła w Roztoce uzyskała w pełni utwardzoną, równą jak stół, pełnowymiarową 400-metrową bieżnię lekkoatletyczną. Działania te, jak i cała strona organizacyjna, zostały bardzo wysoko ocenione przez Zygmunta Worsę - wicestarostę Powiatu Świdnickiego i prezesa Dolnośląskiego Związku Lekkiej Atletyki.

Nie mogłoby się to odbyć bez ludzi dobrej woli. Ludzi, którzy uwierzyli niespełna rok temu, że Roztoka to doskonałe miejsce na organizację finałów: wójta Gminy Dobromierz Jerzego Ulbina, dyrektora Zespołu Szkół w Roztoce Dariusza Ficy, zastępcy dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Dobromierzu Jerzego Limbergera oraz Leszka Noworóla, który od lat z wielką charyzmą przewodzi Ludowym Zespołom Sportowym.

W tym miejscu komitet organizacyjny pragnie serdecznie podziękować wszystkim osobom, które tego dnia pomagały w organizacji: Strażakom Ochotniczych Straży Pożarnych z Roztoki, Jugowej, Kłaczyny i Gniewkowa, Tymoteuszowi Zawadzkiemu, który na stałe wpisał się już kalendarz imprez gminy i nieustannie dba o bezpieczeństwo i stan zdrowia osób startujących w zawodach, ratownikom z WOPR Wałbrzych.

Mamy nadzieję, że wysoki poziom sportowy imprezy, nienaganna organizacja oraz pula nagród przekraczająca 10 000 zł (wspomogły nas marki: Regatta, New Balance, Nessi, TreningBiegacza.pl) będą dobrymi argumentami za tym, aby na stałe ulokować Dolnośląskie Finały Biegów Przełajowych właśnie w Roztoce.

       

 

 

do góry  |