AKTUALNOŚCI
 

Wiadomości 

 

Śpiewająca integracja
20.12.2006 

W miniony czwartek, na sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Dobromierzu odbyła się jedna z edycji XII Dolnośląskich Prezentacji Wokalnych Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnych.

Staraniem dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji Jacka Świderskiego niepełnosprawni artyści zaśpiewali w Dobromierzu. Goście zaprezentowali się znakomicie, porywając do wspólnej zabawy licznie zebraną publiczność. Impreza ta oprócz wymiaru artystycznego ma na celu również szeroko pojętą integrację społeczną oraz promocję twórczości osób niepełnosprawnych. Na jednej scenie spotykają się osoby pełnosprawne i niepełnosprawne razem tworząc jedno wspólne dzieło.

Dolnośląskie Prezentacje Wokalne Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej są imprezą cykliczną, odbywającą się już od dwunastu lat. W tym czasie artyści gościli na wielu scenach krajowych i zagranicznych, m.in.: we Wrocławiu, Jeleniej Górze, Wałbrzychu a także w Belgii i Hiszpanii. Ich występ w Dobromierzu był wielką atrakcją, która umożliwiła małym mieszkańców naszej gminy integrację z osobami niepełnosprawnymi. Mamy nadzieję, że impreza ta na stałe zostanie wpisana w "Dobromierski Kalendarz Wydarzeń Kulturalnych".

   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   


 

 

do góry  |

Oficjalny serwis Urzędu Gminy w Dobromierzu  2004 (C)  - Wszelkie prawa zastrzeżone
design by TONER