AKTUALNOŚCI
 

Wiadomości 

 

Mikołajki w Gminie Dobromierz
13.12.2006 

Jak co roku św. Mikołaj odwiedzał dzieci z terenu całej naszej gminy. Był w szkołach, świetlicach środowiskowych, kościele ale największą radość sprawiał przechodniom, których obdarowywał słodyczami na uliczkach Dobromierza.

W Dobromierzu Mikołaj rozpoczął swą wędrówkę od odwiedzenia Szkoły Podstawowej a następnie udał się na ulice Dobromierza gdzie obdzielał słodyczami wszystkie napotkane dzieci i grzecznych dorosłych.

   

Mikołaj odwiedził także dzieci uczęszczające do świetlicy środowiskowej w Dobromierzu. Tutaj dzieci wraz z p. Kariną Wiązek przywitały przybyłego Gościa piosenką "Przyjedź do nas Mikołaju". Następnie były wierszyki, piosenki, tańce no i oczywiście prezenty.

   

Kolejnym etapem podróży św. Mikołaja było rozdanie prezentów dzieciom w kościele w Dobromierzu. I tym razem dzieci nie zawiodły Mikołaja. Licznie przybyły na mszę świętą roratnią, po której okrzykami i brawami powitały przybyłego Gościa, który obdarzył je prezentami.

   

Mikołaj nie zapomniał również o dzieciach z Gniewkowa. W dniu swojego święta, pojawił się w oddziale przedszkolnym gdzie czekały na niego stremowane przedszkolaki i ich rodzeństwo. Dzieci popisywały się przed Mikołajem znajomością wierszyków i piosenek za prezentacje, których każde z nich otrzymało paczkę ze słodyczami, przygotowaną przez rodziców.

   

Zapracowany Mikołaj jeszcze przez kilka dni odwiedzał dzieci mieszkające na terenie Gminy Dobromierz. Wspólnie z dziećmi bawił się w Pietrzykowie, Kłaczynie, Jugowej i Roztoce. Podczas tych zabaw zorganizowanych zostało wiele konkursów i gier prowadzonych przez Mikołaja i dwie Śnieżynki. Wszystkie dzieci biorące udział w spotkaniach z Mikołajem otrzymały paczki ze słodyczami.

   

Ogółem we wszystkich spotkaniach z Mikołajem udział wzięło ok. 400 dzieci z Gminy Dobromierz. Uszczęśliwione dzieci dziękują św. Mikołajowi oraz Radom Sołeckim, sponsorom, pracownikom GOKSiR w Dobromierzu i Rodzicom.

   


 

 

do góry  |

Oficjalny serwis Urzędu Gminy w Dobromierzu  2004 (C)  - Wszelkie prawa zastrzeżone
design by TONER