AKTUALNOŚCI
 

Wiadomości 

 

Pierwsza sesja nowej Rady Gminy Dobromierz
07.12.2006 

W miniony poniedziałek odbyła się pierwsza sesja nowo wybranej Rady Gminy Dobromierz podczas, której Radni, a następnie Wójt Gminy złożyli ślubowanie.

Pierwszą sesję, zgodnie z ustawą o samorządzie gminnym, uroczyście otworzyła radna seniorka pani Emilia Gradowska. Następnie przewodnicząca Gminnej Komisji Wyborczej w Dobromierzu pani Anna Gołębiewicz poinformowała o wynikach wyborów do rady gminy i wójta oraz wręczyła zaświadczenia o wyborze.

W dalszej części obrad, w wyniku zarządzonego tajnego głosowaniu, Przewodniczącym Rady Gminy Dobromierz został wybrany pan Marek Jaworski, radny z Roztoki.
Następnie wszyscy Radni łącznie z Wójtem złożyli uroczyste ślubowanie. Zwyczajowo najmłodszy wiekiem radny pan Janusz Zawadzki odczytał rotę przysięgi a każdy z radnych wypowiedział słowo „ślubuję”. W taki sam sposób ślubował nowy Wójt Gminy Dobromierz Czesław Drąg.

Po części oficjalnej sesji zarządzono przerwę w obradach, w związku z koniecznością przygotowania projektu uchwały w sprawie zmian w statucie gminy. Sesja zostanie wznowiona w poniedziałek 11 grudnia o godzinie 10.00.

 


 

 

do góry  |

Oficjalny serwis Urzędu Gminy w Dobromierzu  2004 (C)  - Wszelkie prawa zastrzeżone
design by TONER