AKTUALNOŚCI
 

Wiadomości 

 

Młodzież zapobiega pożarom
27.11.2006 

W Szkole Podstawowej w Gniewkowie odbył się Gminny Turniej Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom".

O tytuł najlepszej drużyny walczyli uczniowie szkół podstawowych Gminy Dobromierz. Głównym celem konkursu było popularyzowanie wśród dzieci znajomości przepisów przeciwpożarowych, wiedzy na temat techniki pożarniczej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego.

Inicjatorem turnieju był Zarząd Oddziału Gminnego Związku OSP w Dobromierzu, a organizatorem Szkoła Podstawowa w Gniewkowie we współpracy z Komendą Powiatową PSP w Świdnicy.

   

Turniej przebiegał w duchu sportowej rywalizacji. Uczestnicy zmagali się z zadaniami pisemnymi, ustnymi oraz praktycznymi, które oceniała komisja w składzie: Komendant Gminny OSP p. Piotr Sułek, Prezes Gminny OSP p. Janusz Zawadzki, Prezes OSP w Gniewkowie p. Paweł Kwiatkowski, Wójt Gminy Dobromierz - p. Maria Jaworska, przedstawiciele Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Świdnicy i Zarządu Powiatowego OSP oraz Dyrektor SP w Gniewkowie - p. Krzysztof Dziurla.
W wyniku rywalizacji I miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Gniewkowie: Natalia Piwko, Aleksandra Nakoneczna i Artur Sukiennik.

   

II miejsce zajęli uczniowie z Zespołu Szkół im. H. Sienkiewicza w Roztoce: Anna Chryplewicz, Kamila Kłakowicz i Tymoteusz Zawadzki.
Na III miejscu uplasowała się drużyna ze Szkoły Podstawowej im. J. Brzechwy w Dobromierzu: Julita Stolarczyk, Joanna Kmieć i Paulina Maciejczuk.
Zawodnicy zwycięskiej drużyny zakwalifikowali się do kolejnego etapu turnieju, będą reprezentować gminę na szczeblu powiatowym.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy, nagrody książkowe oraz upominki ufundowane przez Wójta Gminy Dobromierz. Turniej przygotowały i prowadziły p. Marzena Zawadzka i p. Elżbieta Kołodyńska.

   

 


 

 

do góry  |

Oficjalny serwis Urzędu Gminy w Dobromierzu  2004 (C)  - Wszelkie prawa zastrzeżone
design by TONER