AKTUALNOŚCI
 

Wiadomości 

 

Wypłaty świadczeń dla rolników
02.11.2006 

Wnioski o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolniczej złożyło 40 rolników i 3 osoby prawne z terenu całej gminy. W tym tygodniu pieniądze zostaną przekazane na konta bankowe rolników - łącznie rolnicy otrzymają ponad 43 tys. zł.

Również w najbliższy piątek Gminny Ośrodek Opieki Społecznej wypłaci świadczenia w łącznej kwocie 34.744 zł dla rolników posiadających oszacowane straty w gospodarstwie rolnym poniesione podczas lipcowej suszy 2006r. w ramach realizacji programu pomocy dla gospodarstw rolnych w celu złagodzenia skutków suszy. Zasiłek celowy w kwocie 500 zł otrzyma 2 rolników posiadających gospodarstwa o powierzchni do 5 ha, w kwocie 1000 zł otrzyma 31 rolników posiadających gospodarstwo o powierzchni powyżej 5 ha, w tym 7 rolników otrzyma dodatkowe świadczenia w wysokości 392 zł z tytułu strat w użytkach zielonych.

Do połowy listopada Urząd Gminy wypłaci również poszkodowanym rolnikom dopłaty do zakupu kwalifikowanego materiału siewnego (z dotacji Urzędu Marszałkowskiego).

 


 

 

do góry  |

Oficjalny serwis Urzędu Gminy w Dobromierzu  2004 (C)  - Wszelkie prawa zastrzeżone
design by TONER