AKTUALNOŚCI
 

Wiadomości 

 

Szlakiem historii i zabytków Dobromierza
17.10.2006 

Z okazji Światowego Dnia Turystyki 14 października odbyła się wycieczka turystyczno-krajoznawcza zorganizowana przez Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Dobromierzu.

Trasa wycieczki została tak zaplanowana by uczestnicy w ciekawy sposób zobaczyli najpiękniejsze, historyczne miejsca Dobromierza. Uczestnicy na przykościelnym cmentarzu zwiedzili miejsce pochówku przedstawicieli arystokratycznej rodziny von Mutius z Bronowa z przepięknymi nagrobkami z piaskowca, grodzisko z VIII-IX wieku znajdujące się przy kościele św. Michała, neogotycką wieżę widokową na szczycie Wieżycy, która powstała w setną rocznicę prusko-austriackiej bitwy pod Dobromierzem. Dzieci z zainteresowaniem oglądały również kolekcje starych zdjęć i widokówek zgromadzonych przez p. Edwarda Hałdasia, który był przewodnikiem wycieczki.

   

W zwiedzaniu zabytków i poznawaniu historii Dobromierza i okolic uczestniczyło 31 osób z Gniewkowa, Jugowej, Kłaczyny, Roztoki i Dobromierza. Na zakończenie uczestnicy przy gorącej herbacie i ciastkach podziękowali za wycieczkę i opowieści i już szykują się na następną tego typu wycieczkę, podczas której zwiedzą zabytki Roztoki, m.in. renesansowo-barokowy pałac rodziny Hochbergów.

  
   
 
   
 
   
 
   
 
   

 


 

 

do góry  |

Oficjalny serwis Urzędu Gminy w Dobromierzu  2004 (C)  - Wszelkie prawa zastrzeżone
design by TONER