AKTUALNOŚCI
 

Wiadomości 

 

Wielkie sprzątanie
15.09.2006 

Jak każdego roku we wrześniu, od czasu rozpoczęcia akcji "Sprzątanie świata", wszystkie szkoły w Gminie Dobromierz bardzo aktywnie włączyły się w porządki, angażując wszystkich swoich uczniów. Urząd Gminy zapewnił wszystkim uczestnikom tej jakże potrzebnej dla naszego otoczenia akcji odpowiednie wyposażenie w postaci jednorazowych rękawiczek i worków na śmieci.

Szkoła Podstawowa z Dobromierza sprzątała na dwie tury. Najpierw wyruszyli uczniowie najmłodszych klas łącznie z dziećmi z zerówki, którzy porządkowali okolicę szkoły oraz drogę w kierunku Bronówka. Po ich powrocie do szkoły do akcji wkroczyli uczniowie klas IV - VI, których zadaniem było uporządkowanie terenu wokół zalewu, przystanku i parku. Obie grupy z wyznaczonych zadań wywiązały się znakomicie.

   

Równie dobrze ze sprzątaniem poradzili sobie uczniowie Szkoły Podstawowej w Gniewkowie, którzy uprzątnęli teren wokół szkoły, rowy oraz pobocza dróg w Gniewkowie, a także wiaty przystankowe. Uczniowie nie zapomnieli również posprzątać cmentarza i terenu wokół niego, boiska sportowego oraz obrzeży lasku sąsiadującego z boiskiem.

   

Największą grupą na sprzątanie wyruszyli uczniowie Zespołu Szkół w Roztoce. W akcji udział brali zarówno uczniowie szkoły podstawowej jaki i gimnazjum. Każda grupa pod opieką swego nauczyciela udała się w wyznaczone wcześniej miejsca. Posprzątane zostało otoczenie szkoły, okolice miejscowego stadionu, przystanku PKS oraz ulice: 3 Maja, Rzeczna i Bolkowska. Dodatkowo uczniowie segregowali odpady.

   

Wszystkim uczniom i ich wychowawcom biorącym udział w akcji "Sprzątania świata", dziękujemy za zaangażowanie i gratulujemy proekologicznej postawy. Równocześnie mamy nadzieję, że ich wysiłek nie pójdzie na marne i że wszyscy mieszkańcy gminy zadbają o utrzymanie czystości i porządku naszego najbliższego otoczenia, w którym żyjemy. Prosimy również o zgłaszanie w Referacie Rolnictwa Urzędu Gminy wyrzucania śmieci w miejscach niedozwolonych.

   
 
   

 


 

 

do góry  |

Oficjalny serwis Urzędu Gminy w Dobromierzu  2004 (C)  - Wszelkie prawa zastrzeżone
design by TONER