AKTUALNOŚCI
 

Wiadomości 

 

Posiedzenie Rady Gminy Dobromierz
06.09.2006 

31 sierpnia br. Rada Gminy Dobromierz obradowała po raz pięćdziesiąty pierwszy. Kluczowym punktem obrad była informacja z wykonania budżetu gminy za I półrocze 2006r. 

Następnie Rada dokonała zmian w budżecie gminy Dobromierz oraz zmian w Wieloletnim Programie Inwestycyjnym polegających na zmniejszeniu środków zaplanowanych na realizację takich zadań jak: termomodernizacja budynku Urzędu Gminy, remont nawierzchni drogi od ul. Świdnickiej w kierunku rzeki w Dobromierzu oraz przesunięciu środków na wykonanie dokumentacji projektowej dla zadania: remont połączony z modernizacją GOKSiR.

Przyjęto nowe rozwiązania dotyczące procedury uchwalania budżetu gminy, rodzaju i szczegółowości materiałów informacyjnych towarzyszących projektowi budżetu.
Na wniosek osób zainteresowanych, wyrażono zgodę na przystąpienie do sporządzenia zmian w Miejscowym Planie Zagospodarowania Przestrzennego dla obszarów położonych w obrębie Roztoki dz. nr 173 i 182/1. Zakończono także procedurę związaną ze zmianą planu zagospodarowania przestrzennego dla działki nr 546 w Jugowej.

Ostatecznie zamknięto też proces związany z uchwaleniem planu urządzeniowo-rolnego Gminy Dobromierz. Zdecydowano o przeznaczeniu do sprzedaży następujących nieruchomości:

  • lokalu mieszkalnego w Roztoce ul. 3 Maja 41/1A,
  • działki nr 44/2 w Borowie.

W trakcie sesji miały też miejsce uroczyste podziękowania za wieloletnią pracę na Posterunku Policji w Dobromierzu skierowane do Pana Tadeusza Malechy w związku z jego przejściem na emeryturę.

   

 


 

 

do góry  |

Oficjalny serwis Urzędu Gminy w Dobromierzu  2004 (C)  - Wszelkie prawa zastrzeżone
design by TONER