AKTUALNOŚCI
 

Wiadomości 

 

Pokazaliśmy się z najlepszej strony
05.09.2006 

Gmina Dobromierz uczestniczyła w II obchodach Dnia Dolnego Śląska, które odbyły się 3 września na wrocławskich Partynicach. Imprezę zorganizował Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego.

Na zaproszenie Marszałka Województwa Dolnośląskiego Pawła Wróblewskiego 35 dolnośląskich gmin oraz 3 gminy zagraniczne - z Czech i Niemiec zaprezentowały swe stoiska promocyjne. Impreza odbyła się na terenie Wrocławskiego Toru Wyścigów Konnych, połączona była z zakończeniem sezonu jeździeckiego i przyciągnęła setki zwiedzających.
Nasza gmina oprócz materiałów promocyjnych zaprezentowała rękodzieło lokalnych artystów. Na stoisku prezentowane były wyroby z siana, koronki, miód oraz produkty z wosku pszczelego, malarstwo tradycyjne i malarstwo na szkle, wyroby dekoracyjne, rośliny ozdobne. Dla odwiedzających nasze stoisko przygotowano degustacje słodkich bułeczek, miodu i nalewki sporządzonej na naszym miodzie. Na tą wystawę przygotowana została również prezentacja fotografii współczesnych oraz wykonanych przed dziesięcioleciami przedstawiających ciekawe zakątki Gminy Dobromierz. Możemy pochwalić się tym, że zainteresowanie stoiskiem Gminy Dobromierz było bardzo duże. Przez cały czas przy stoisku obecni byli zwiedzający i zainteresowani odwiedzeniem naszej gminy.

Na zakończenie imprezy Zastępca Wójta Dorota Puć odebrała z rąk Marszałka podziękowanie i zaproszenie do udziały w przyszłorocznych obchodach Dnia Dolnego Śląska.

   
 
   
 
   
 
   
 
   

 


 

 

do góry  |

Oficjalny serwis Urzędu Gminy w Dobromierzu  2004 (C)  - Wszelkie prawa zastrzeżone
design by TONER