AKTUALNOŚCI
 

Wiadomości 

 

Remonty szkół gminnych zakończone
25.08.2006 

Jak co roku w okresie wakacji na zlecenie Gminy Dobromierz realizowane były kolejne prace modernizacyjno-remontowe w budynkach gminnych szkół, które mają poprawić warunki nauki uczniom i pracy nauczycielom oraz przyczynić się do obniżenia kosztów eksploatacji i ogrzewania obiektów szkolnych. 

Zakres zrealizowanych prac przedstawia się następująco:

1. Remont budynku SP w Roztoce:
Roboty budowlano - remontowe polegały na całkowitej przebudowie układu pomieszczeń części poddasza, w których wykonano m.in. instalację c.o., malowanie ścian i sufitów, ułożenie podłóg z paneli podłogowych, wstawiono dodatkowo 2 okna połaciowe. Ocieplono strop poddasza, wykonano nowe kominy wentylacyjne na poddaszu. W salach lekcyjnych wymieniono podłogi oraz ułożono wykładziny podłogowe. Dodatkowo w salach lekcyjnych sąsiedniego budynku wymieniono 14 szt. grzejników na grzejniki o większej mocy grzewczej. Wartość robót wyniosła 124.418zł.

   
 
   
 
   

 

2. Remont budynku Szkoły Podstawowej w Dobromierzu:
Roboty budowlano - remontowe polegały na wymianie przestarzałej i nieekonomicznej instalacji c.o. Wymieniono rurociągi stalowe na miedziane, zastosowano nowoczesne grzejniki konwektorowe z zaworami termostatycznymi. Wartość robót wyniosła 44.178 zł.

   

 

3. Remont budynku Szkoły Podstawowej w Gniewkowie:
Roboty budowlano - remontowe polegały na wymianie wszystkich okien w budynku szkoły na okna PCV. Jednocześnie z wymianą okien wymieniono zewnętrzne i wewnętrzne parapety. Dodatkowo wymieniono drzwi ewakuacyjne. Wartość robót wyniosła 53.538zł.

 


 

 

do góry  |

Oficjalny serwis Urzędu Gminy w Dobromierzu  2004 (C)  - Wszelkie prawa zastrzeżone
design by TONER