AKTUALNOŚCI
 

Wiadomości 

 

Nowe ciekawe szkolenia
18.08.2006 

W Gminnym Centrum Informacji w Dobromierzu przyjmowane są zapisy na bezpłatne szkolenia w zawodach: pracownik administracyjno-biurowy, pracownik budowlany, sprzedawca i doradca unijny - ze szczególnym naciskiem na programy dotyczące wsparcia unijnego dla rolników w latach 2007 - 2013.

W szkoleniach mogą uczestniczyć rolnicy i domownicy z wyłączeniem emerytów i osób zarejestrowanych jako bezrobotne oraz osoby zatrudnione w rolnictwie chcące podjąć zatrudnienie w sferze pozarolniczej:

  • rolnicy - pełnoletnie osoby fizyczne, zamieszkujące i prowadzące osobiście i na własny rachunek działalność rolniczą jako posiadacz (samoistny albo zależny) gospodarstwa rolnego położonego w granicach Rzeczypospolitej Polskiej , a także osoba, która przeznaczyła grunty prowadzonego przez siebie gospodarstwa rolnego do zalesienia.
  • domownicy - to osoby bliskie rolnikowi, które ukończyły 16 lat, pozostają z rolnikiem we wspólnym gospodarstwie domowym, zamieszkują na terenie jego gospodarstwa rolnego albo w pobliskim sąsiedztwie lub stale pracują w tym gospodarstwie rolnym i nie są związane z rolnikiem stosunkiem pracy.
  • osoby zatrudnione w rolnictwie - to osoby zatrudnione na podstawie stosunku do pracy u osób fizycznych i prawnych prowadzących działalność rolniczą.

Szkolenia są bezpłatne. Wszyscy uczestnicy szkoleń będą mieli zagwarantowane zakwaterowanie, pełne wyżywienie oraz zwrot kosztów przejazdu.
Zajęcia odbywać się będą we Wrocławiu, w siedzibie NOT, w okresie od 7.10.2006 do 27.05.2007 w co drugą sobotę i niedzielę. Grupy wykładowe składać się będą z 20 osób, grupy ćwiczeniowe z 10 osób. Pomieszczenia labolatoryjne będą dostępne dla uczestników, nie tylko w trakcie zajęć szkoleniowych lecz również od poniedziałku do piątku, w godzinach od 8.00 do 16.00. Dodatkowo po zakończeniu projektu, organizator zapewni wszystkim, którzy z sukcesem ukończą szkolenia, 12-mcy bezpłatnego dostępu do komputerów oraz Internetu.

Po zakończeniu wszystkich szkoleń, 40 najlepszych uczestników (po 10 z każdego kierunku) zostanie zakwalifikowanych do subsydiowania zatrudnienia w nowym miejscu pracy na okres 12 miesięcy (od 1.07.2007 do 30.06.2008). Preferowane będą osoby aktywne, systematyczne, regularnie uczęszczające na zajęcia, najbardziej zdecydowane na podjęcie pracy w nowym zawodzie.

Szczegółowe informacje można uzyskać w Gminnym Centrum Informacji w Dobromierzu, pl. Wolności 19, tel. 0 74 85 86 186

 


 

 

do góry  |

Oficjalny serwis Urzędu Gminy w Dobromierzu  2004 (C)  - Wszelkie prawa zastrzeżone
design by TONER