AKTUALNOŚCI
 

Wiadomości 

 

Dla każdego coś dobrego
27.06.2006 

24 i 25 czerwca odbyły się Dni Dobromierza, każdy mógł tu znaleźć coś dla siebie. Sobota należała do młodzieży a niedzielny program został przygotowany pod kątem całych rodzin.

Sobotnie świętowanie rozpoczęło się otwarciem sezonu kąpielowego na basenach, na które w tym dniu wstęp był bezpłatny. Na osoby spragnione wodnych i słonecznych kąpieli czekały liczne niespodzianki - dla najmłodszych przygotowano wiele konkursów i zabaw sportowo-rekreacyjnych.

O godzinie 15.00 wystartowały koncerty na scenie głównej. Dla bardzo licznie zebranej młodzieży zagrali: zespół rockowy ANY WAY, hip hopowy zespół LARGO, zespół PeHa reprezentujący funky -pop oraz gwiazda wieczoru TRZECI WYMIAR. Na zakończenie odbyła się zabawa taneczna pod gwiazdami.

Niedzielę można nazwać dniem rodzinnym, program był tak dobrany, że zarówno dzieci jak i dorośli byli usatysfakcjonowani. Występy rozpoczął koncert uczniów ogniska muzycznego z Dobromierza, następnie na scenie zadebiutował zespół folklorystyczny DOBROMIERZANIE. Dla najmłodszych zaprezentowany został specjalny program estradowy "Baby Show", który wciągnął do wspólnej zabawy wszystkie dzieci a nawet niektórych rodziców. Gwiazdą niedzielnych występów był duet ANDREO & KARINA wykonujący covery niezapomnianego duetu Albano & Romina Power. Podczas tego występu tylko nieliczne miejsca siedzące były zajęte, plac przed sceną zamienił się w taneczny parkiet. W trakcie występów można było zwiedzić specjalnie przygotowane stoiska z wyrobami dekoracyjnymi z siana, stoiska z dorobkiem artystycznym lokalnych twórców ludowych, wśród którym największym zainteresowaniem cieszyły się "szydełkowe" ubrania. Było również stoisko promocyjne Gminy Dobromierz, gdzie oprócz materiałów promujących gminę można było skosztować lokalnych przysmaków.

Dodatkową atrakcją Dni Dobromierza było otwarcie wystawy prac plastycznych studentów Akademii Sztuk Pięknych z Wrocławia. Młodzi artyści już po raz kolejny przyjechali do Dobromierza na tygodniowy Plener Malarski - efekty pracy młodych plastyków można oglądać w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Dobromierzu.

   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   

 


 

 

do góry  |

Oficjalny serwis Urzędu Gminy w Dobromierzu  2004 (C)  - Wszelkie prawa zastrzeżone
design by TONER