AKTUALNOŚCI
 

Wiadomości 

 

Wypoczynek letni dla dzieci i młodzieży z gminy Dobromierz
23.06.2006 

27 dzieci z gminy Dobromierz wyjedzie na darmowe kolonie finansowane przez Kuratorium Oświaty we Wrocławiu, a dodatkowo dla wszystkich dzieci pozostających na miejscu zorganizowane zostaną zajęcia na świeżym powietrzu, które będą trwały przecz cały okres wakacji.

Kuratorium Oświaty we Wrocławiu po dokonaniu podziału kwoty uzyskanej z Ministerstwa Edukacji Narodowej na organizację wypoczynku letniego przyznało dla Gminy Dobromierz:
· 7 bezpłatnych miejsc na kolonię dla dzieci i młodzieży z rodzin najuboższych. Kolonia będzie zorganizowana w Ośrodku Wypoczynkowym "Maria" w Lewinie Kłodzkim w terminie od 26 czerwca do 09 lipca 2006r.

· 20 bezpłatnych miejsc na kolonię dla dzieci z rodzin byłych pracowników PGR. Kolonia będzie zorganizowana przez Caritas Diecezji Świdnickiej w Ośrodku Wypoczynkowym "Dana" w Łebie w terminie od 22 lipca do 04 sierpnia 2006r.

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej dokona kwalifikacji uczestników kolonii oraz zorganizuje transport. Z uwagi na to, iż kolonie te są przeznaczone dla rodzin najuboższych, o zakwalifikowaniu dziecka decyduje sytuacja materialna rodziny oraz w przypadku dzieci byłych pracowników PGR, wymaga się aby okres pracy w PGR, potwierdzony świadectwem pracy, wynosił co najmniej 3 lata.

Dla wszystkich dzieci i młodzieży pozostających w okresie wakacji w domach Gmina Dobromierz i Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych zorganizuje w poszczególnych miejscowościach, na boiskach zajęcia sportowe. Gry i zabawy na świeżym powietrzu odbywać się będą dwa razy w tygodniu, po trzy godziny dziennie. Nad bezpieczeństwem uczestników czuwać będzie wykwalifikowana kadra. Dodatkową atrakcją będą ogniska połączone z pieczeniem kiełbasek, zawody sportowe oraz jednodniowa wycieczka autokarowa.

Również Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Dobromierzu przygotował dla dzieci z terenu gminy szereg imprez, począwszy od festynów, poprzez cykl imprez pod nazwą "Wesołe Lato na Wasi" odbywających się w poszczególnych miejscowościach gminy, po różnego rodzaju turnieje sportowe.

Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy do wspólnej zabawy.

 


 

 

do góry  |

Oficjalny serwis Urzędu Gminy w Dobromierzu  2004 (C)  - Wszelkie prawa zastrzeżone
design by TONER