AKTUALNOŚCI
 

Wiadomości 

 

Najlepsi uczniowie nagrodzeni
20.06.2006 

16 czerwca br. najlepsi uczniowie ze wszystkich szkół gminy Dobromierz uczestniczyli w wycieczce do arboretum w Wojsławicach niedaleko Niemczy, odwiedzili również basen w Bielawie.

Wycieczka była formą nagrody za bardzo dobre wyniki w nauce w mijającym roku szkolnym. Do udziału wytypowano po dwoje najlepszych uczniów z każdej klasy ze szkół z Gniewkowa, Dobromierza i Roztoki.

Prymusi zwiedzali najstarsze arboretum na Dolnym Śląsku podziwiając liczne okazy roślin sprowadzonych z całego świata. Poznawali rośliny zagrożone wyginięciem, jak również te występujące bardzo licznie. Najbardziej podobały się wszystkim rozmaite gatunki azalii i rododendronów.

W drugiej części wycieczki uczniowie oddali się szaleństwom na basenie "Aquarius" w Bielawie. Największym powodzeniem cieszyła się ogromna zjeżdżalnia i jacussi oraz basen z podwodnymi gejzerami, przeciwprądami, biczami wodnymi oraz dyszami do masażu wodno-powietrznego. Najodważniejsi pływali również w basenie sportowym o długości 25 metrów i głębokości 2 metrów.

W drodze powrotnej po wodnych zabawach dzieci posiliły się w Mc Donald's i szczęśliwe, choć trochę zmęczone, wróciły do swoich domów.

   
 
   
 
   

 


 

 

do góry  |

Oficjalny serwis Urzędu Gminy w Dobromierzu  2004 (C)  - Wszelkie prawa zastrzeżone
design by TONER