AKTUALNOŚCI
 

Wiadomości 

 

Drużyna OSP z Dobromierza najlepsza
13.06.2006 

Dziesięć drużyn Ochotniczych Straży Pożarnych z gminy Dobromierz wystartowało w gminnych zawodach sportowo-pożarniczych, które odbyły się w Gniewkowie. Tak jak w roku ubiegłym drużyna OSP z Dobromierza okazała się najlepsza i zabrała do siebie Przechodni Puchar Wójta Gminy.

Do udziału w zawodach zgłosiło się dziesięć drużyn, z czego cztery drużyny seniorów (Dobromierz, Gniewków, Kłaczyna i Roztoka), dwie drużyny młodzików chłopców 12-15 lat (Dobromierz i Roztoka) jedna drużyna chłopców 16-18 lat (Gniewków) oraz jedna drużyna dziewcząt 12-15 lat (Dobromierz). Po raz pierwszy w historii zawodów gminnych wystartowała również żeńska drużyna z OSP Roztoka. Ekipy rywalizowały w sztafecie z przeszkodami i w konkursie bojowym, który jak zawsze był najbardziej widowiskowy dla publiczności licznie zgromadzonej na boisku w Gniewkowie.

W końcowej kwalifikacji drużyny uplasowały się na następujących miejscach:

Seniorzy
I miejsce - OSP Dobromierz
II miejsce - OSP Gniewków
III miejsce - OSP Roztoka
IV miejsce - OSP Kłaczyna

Seniorki
OSP Roztoka

Dziewczęta 12-15 lat
I miejsce - OSP Dobromierz
II miejsce - OSP Roztoka

Chłopcy 12-15 lat
I miejsce - OSP Roztoka
II miejsce - OSP Dobromierz

Chłopcy 16-18 lat
OSP Gniewków

Poza konkursem zaprezentowała się najmłodsza drużyna chłopców w wieku do 12 lat z OSP Roztoka.

Wszystkie drużyny biorące udział w zawodach otrzymały dyplomy oraz nagrody, a seniorzy zdobyli puchary za pierwsze trzy miejsca. Zwycięska drużyna z Dobromierza zdobyła Puchar Przechodni Wójta Gminy, który stanie się własnością tej jednostki, która zdobędzie go trzy razy z rzędu. W trakcie wręczania nagród dwóch druhów z OSP Gniewków otrzymało odznaczenia za wysługę lat - za 10 lat druh Bogdan Pyda, a za 20 lat druh Robert Swędrowski. Dodatkowo Brązową Odznakę Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej otrzymało 8 dziewcząt z OSP Dobromierz.

Wszystkie drużyny, które zajęły pierwsze miejsca zakwalifikowały się do Powiatowych Zawodów Sportowo - Pożarniczych, które w tym roku odbędą się w gminie Świdnica. Będziemy trzymać kciuki za naszą reprezentację.

   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   


 

 

do góry  |

Oficjalny serwis Urzędu Gminy w Dobromierzu  2004 (C)  - Wszelkie prawa zastrzeżone
design by TONER