AKTUALNOŚCI
 

Wiadomości 

 

Zmienili zawód i otrzymali certyfikaty honorowane 
w Unii Europejskiej

06.06.2006 

Uprawnienia "Projektantów Terenów Zielonych" otrzymało 19 mieszkańców gminy Dobromierz, którzy z pozytywnym wynikiem ukończyli kurs zorganizowany dla osób odchodzących z rolnictwa.

Uroczyste wręczenie certyfikatów dających szansę rozpoczęcia pracy w nowym zawodzie odbyło się w Ośrodku Kultury w Dobromierzu, a uczestniczyli w nim oprócz kursantów również przedstawiciele Ośrodka Szkoleń i Doradztwa Gospodarczego "Mediator", organizatora kursu.

   

W trwającym od marca kursie udział wzięły 23 osoby, z których 19 ukończyło kurs. W ciągu 120 godzin, z których połowa miała formę zajęć praktycznych kursanci poznali m.in.: historię ogrodnictwa, różne style ogrodów, dendrologię, gatunki bylin i krzewów wykorzystywanych w projektowaniu ogrodów, nauczyli się rysunku technicznego, wspomagania komputerowego przy projektowaniu ogrodów oraz gleboznawstwa.

   

Kursanci odbyli również wycieczki do ogrodu botanicznego i ogrodu japońskiego we Wrocławiu oraz do Jugowej, gdzie poznawali różne style i sposoby urządzania ogrodów - tych mniejszych i tych większych. Na zakończenie zajęć każdy z uczestników kursu musiał samodzielnie zaprojektować ogród - makiety z projektami można było podziwiać podczas uroczystości wręczenia certyfikatów.

Kurs został zorganizowany w ramach projektu "Nowy zawód - szansą dla osób odchodzących z rolnictwa", współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego oraz ze środków budżetu państwa. Był to już drugi kurs, zorganizowany przez firmę "Mediator" w ramach tego projektu, w którym brali udział mieszkańcy Gminy Dobromierz.

 
 
   

 


 

 

do góry  |

Oficjalny serwis Urzędu Gminy w Dobromierzu  2004 (C)  - Wszelkie prawa zastrzeżone
design by TONER