AKTUALNOŚCI
 

Wiadomości 

 

Wycieczki dla uczestników konkursu
17.05.2006 

Rozstrzygnięto konkurs zbiórki makulatury w szkołach z terenu gminy Dobromierz. Uczniowie trzech szkół zebrali jej 7 480 kg. W konkursie ogłoszonym przez Wójta Gminy Dobromierz Marię Jaworską uczestniczyły trzy szkoły: z Gniewkowa, Dobromierza i Roztoki. Od 1 października 2005 roku do 30 kwietnia 2006 roku makulaturę zbierało w sumie 638 uczniów.

Zgodnie z regulaminem, by wyrównać szanse wszystkich szkół, ogólną wagę zebranej makulatury dzielono przez liczbę uczniów biorących udział w zbiórce. Uwzględniając to kryterium pierwsze miejsce w konkursie zajęła Szkoła Podstawowa z Gniewkowa, gdzie 124 uczniów zebrało 3600 kg, co w przeliczeniu dało 29,04 kg makulatury na jednego ucznia. Drugie miejsce przypadło Szkole Podstawowej z Dobromierza, której 125 uczniów uzbierało 1510 kg, co dało 12,08 kg na ucznia. Trzecie miejsce zajął Zespół Szkół z Roztoki, gdzie 389 uczniów uzbierało 2370 kg, co w rozliczeniu dało 6,07 kg na ucznia.

Główną nagrodą w konkursie miał być jednodniowy wyjazd dla najlepszej szkoły, ale komisja konkursowa ustaliła, że wszystkie szkoły biorące udział w konkursie będą miały nieodpłatnie udostępniony na jeden dzień autobus w celu zorganizowania wycieczki dla uczestników konkursu. I tak uczniowie szkoły w Gniewkowie pojadą do Zagrodna i na zamek Grodziec, uczniowie szkoły w Dobromierzu pojadą do Aquaparku w Polkowicach, a uczniowie szkoły podstawowej w Roztoce pojadą do Zagórza Śląskiego, natomiast gimnazjaliści pojadą na wycieczkę w Rudawy Janowickie. Dodatkowo wszystkie szkoły otrzymają nagrody pieniężne w kwocie równej wartości makulatury w punkcie skupu. Po przeliczeniu Szkoła w Gniewkowie otrzyma 540 zł, Szkoła Podstawowa w Dobromierzu 226,50 zł a Zespół Szkół w Roztoce 355,50 zł.

Celem konkursu była aktywizacja uczniów i młodzieży szkół z terenu Gminy Dobromierz na rzecz ochrony środowiska naturalnego, wpajanie nawyków gospodarności i propagowanie selektywnej zbiórki odpadów. Jak widać po wynikach konkursu, cel został osiągnięty.

 


 

 

do góry  |

Oficjalny serwis Urzędu Gminy w Dobromierzu  2004 (C)  - Wszelkie prawa zastrzeżone
design by TONER