AKTUALNOŚCI
 

Wiadomości 

 

Czytelnia internetowa
31.01.2006

30 stycznia odbyło się uroczyste otwarcie pierwszej na terenie naszej gminy czytelni internetowej. Gminna Biblioteka Publiczna w Dobromierzu wzięła udział w ogólnopolskim programie IKONKA, w ramach którego otrzymała bezpłatnie 3 komputery PC wraz z oprogramowaniem. Powstanie czytelni internetowej ma umożliwić wszystkim mieszkańcom bezpłatny dostęp do zasobów Internetu, a dzięki punktowi dostępowemu WI-FI każdy, kto posiada przenośni komputer wyposażony w kartę sieciową może odwiedzić bibliotekę i korzystać z Internetu do woli.

Godziny otwarcia czytelni internetowej:
Poniedziałek 9.00 - 19.00
Wtorek 11.30 - 19.00
Środa 11.30 - 19.00
Czwartek 8.00 - 14.30
Piątek 11.30 - 19.00

Program IKONKA polega na uruchomieniu punktów powszechnego dostępu do Internetu w bibliotekach publicznych. Punkty te nazywane są "Czytelniami Internetowymi". W ramach programu IKONKA, Ministerstwo Nauki i Informatyzacji wyposaża biblioteki w sprzęt komputerowy wraz z oprogramowaniem, a głównym jego celem jest zapewnienie jak najszerszej grupie społeczności lokalnej łatwego, powszechnego i bezpłatnego dostępu do Internetu, zgodnie z założeniami Strategii Lizbońskiej i realizującej jej cele Strategii Informatyzacji Rzeczypospolitej Polskiej.

   

Uruchamianie czytelni internetowych w ramach programu IKONKA, zwłaszcza w małych miejscowościach i na terenach wiejskich, gdzie dostęp do sieci Internet jest w dużym stopniu ograniczony, otwiera społeczności możliwości dotarcia do wiedzy często dotychczas niedostępnej. Dzięki programowi, tysiące młodych ludzi otrzymało szansę skorzystania z zasobów edukacyjnych sieci Internet, dotarcia zarówno do zbiorów Polskiej Biblioteki Internetowej, jak i innych cennych źródeł wiedzy i informacji.

 
   
 
   
 
   

 


 

 

do góry  |

Oficjalny serwis Urzędu Gminy w Dobromierzu  2004 (C)  - Wszelkie prawa zastrzeżone
design by TONER