AKTUALNOŚCI
 

Wiadomości 

 

Mieszkańcy Dzierzkowa będą mieli świetlicę
16.01.2006

16 stycznia br. w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego w Wydziale Rozwoju Obszarów Wiejskich podpisana została umowa pomiędzy Gminą Dobromierz a Samorządem Województwa Dolnośląskiego o dofinansowanie projektu "Budowa i wyposażenia świetlicy wiejskiej w Dzierzkowie".

Zadanie, na które Gmina otrzyma pomoc z unijnych środków polega na wybudowaniu w Dzierzkowie świetlicy wiejskiej o powierzchni użytkowej 163m2, wykonaniu dojazdu do świetlicy oraz parkingu przeznaczonego dla użytkowników świetlicy (ok. 16 miejsc parkingowych). Projekt zakłada również zakup wyposażenia w podstawowy sprzęt zabezpieczający potrzeby mieszkańców, w tym: krzesła, stoły, kuchenka, naczynia, stół do tenisa itp.

Zgodnie z harmonogramem realizacji projektu zadanie rozpocznie się w marcu a zakończy w październiku tego roku. Mamy nadzieję że świetlica spełni oczekiwania mieszkańców Dzierzkowa i będzie służyć im przez długie lata.

Ogólny koszt zadania wynosi niemal 300 tys. zł z czego ponad 200 tys. zł zostanie zrefundowane ze środków Europejskiego Funduszu Orientacji i Gwarancji Rolnych.

 


 

 

do góry  |

Oficjalny serwis Urzędu Gminy w Dobromierzu  2004 (C)  - Wszelkie prawa zastrzeżone
design by TONER